A honlapon használt sütik beállítása
Közlemények
Sajtóközlemény 2020. első féléves jelentésről (2020.08.17.) elérhető itt , a hozzá kapcsolódó 2020. első féléves jelentés elérhető itt.
Sajtóközlemény
Budapest, 2020. december 30. ENGLISH
Magyar Bankholding Zrt: közzétették a kötelező nyilvános vételi ajánlatokat
December 30-án benyújtotta az MNB részére az MBH Nyrt. és a MBH Bank Jelzálogbank Nyrt. részvényeire vonatkozó kötelező nyilvános vételi ajánlatokat a Magyar Bankholding Zrt. és az MTB Zrt., valamint sor került azok publikálására a hivatalos közzétételi helyeken. Az ajánlattételre azt követően kerül sor, hogy a Budapest Bank Zrt., az MBH Bank Nyrt. és az MTB Zrt. meghatározó tulajdonosai a banki részvényeiket december 15-én a Magyar Bankholding Zrt.-be apportálták.
A nyilvános vételi ajánlattételre a kötelező törvényi szabályozással összhangban kerül sor. A jogszabályban meghatározott módon kiszámított részvényenkénti ajánlati ár 1.985 forint az MBH Nyrt. részvényei, és 599,53 forint a MBH Bank Jelzálogbank Nyrt. részvényei esetében. Az ajánlattevő az MBH Nyrt. részvényei vonatkozásában a Magyar Bankholding Zrt., míg a MBH Bank Jelzálogbank részvényei vonatkozásában az MTB Zrt., amelynek meghatározó tulajdonosai a banki részvényeiket korábban szintén a Magyar Bankholding Zrt.-be apportálták.
A kötelező nyilvános vételi ajánlatokat az ajánlattevők benyújtották a tőkepiac felügyeletét ellátó Magyar Nemzeti Bank részére jóváhagyásra.
Háttérinformációk
Magyar Bankholding Zrt.
A Magyar Bankholding Zrt. 2020. december 15-én kezdte meg tényleges működését, miután a Magyar Nemzeti Bank engedélyének birtokában a Budapest Bank Zrt., az MBH Bank Nyrt. és az MTB Zrt. meghatározó tulajdonosai a banki részvényeiket a közös holdingtársaságba apportálták. Ezzel Magyarország második legnagyobb bankcsoportja jött létre, amelyben a Magyar Állam a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. révén 30,35 százalék, az MBH eddigi közvetlen tulajdonosai 31,96 százalék, az MTB eddig közvetlen tulajdonosai pedig 37,69 százalék tulajdonrésszel rendelkeznek. Az új bankcsoport 1,9 millió ügyfelet szolgál ki, országosan a hazai bankfiókhálózat közel felét, több mint 920 fiókot működtet, együttes mérlegfőösszege megközelíti a 6800, hitelállománya a 3800, betétállománya pedig a 4800 milliárd forintot. 200 ezer mikrovállalkozást, 30 ezer kis- és középvállalkozást, valamint 6000 privátbanki partnert szolgál ki, és számos területen piacvezető pozícióval rendelkezik.
További információk:
Tölgyes Orsolya
Fúziós kommunikáció vezető
Magyar Bankholding Zrt.
Mobil: 0036 70436 6065
E-mail: tolgyes.orsolya@magyarbankholding.hu
Sajtóközlemény
Budapest, 2020. december 15. ENGLISH
Megkezdte tényleges működését a Magyar Bankholding Zrt.
Lezárult a Budapest Bank, az MBH és az MTB részvényeinek apportja
December 15-én megkezdte tényleges működését a Magyar Bankholding Zrt., miután a Magyar Nemzeti Bank engedélyének birtokában a Budapest Bank Zrt., az MBH Bank Nyrt. és az MTB Zrt. meghatározó tulajdonosai a banki részvényeiket a közös holding társaságba apportálták. Ezzel Magyarország második legnagyobb bankcsoportja jött létre, amelyben a Magyar Állam a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. révén 30,35 százalék, az MBH eddigi közvetlen tulajdonosai 31,96 százalék, az MTB eddig közvetlen tulajdonosai pedig 37,69 százalék tulajdonrésszel rendelkeznek.
A pénzügyi holding társaság az apportot követően a jövőben prudenciális kontroll és csoportirányítási funkciókat lát el a három bankcsoport felett, valamint megtervezi és levezényli a bankok működését optimalizáló fúziós folyamatot. A részletes fúziós ütemterv és az üzleti stratégia kidolgozására a jövő évben kerül sor.
A Budapest Bank, az MBH és az MTB egyelőre megőrzi önálló jogi státuszát, és külön brand alatt működik a jövőbeni fúziós folyamat megtörténtéig. Az apportot követően azonnal megkezdődik a csoportműködésből eredő szinergiák kiaknázása.
A Magyar Bankholding igazgatósági elnökének feladatait dr. Barna Zsolt, vezérigazgatói feladatait pedig Vida József látja el. Az igazgatóság tagjai továbbá dr. Balog Ádám, dr. Lélfai Koppány, valamint dr. Tajthy Attila.
A menedzsment munkáját – nemzetközi tanácsadó cégek közreműködésével – a három bankból érkező vezetők támogatják, akiket belső pályázaton választottak ki november elején. Dr. Csapó András a jogi és prudenciális kontrollért, Martzy Antal a stratégiai kontrollért, Egerszegi Ádám pedig a fúziós iroda irányításáért felel. Rajtuk kívül tizenkét vezető alkotja a Magyar Bankholding induló szakértői gárdáját, lefedve a fúziós, a stratégiai, a működési, a technológiai, a jogi, a kockázatkezelési, a HR, a számviteli, a kontrolling és a kommunikációs területeket. A szakemberek egyelőre korábbi banki pozícióikat megőrizve látják el új feladataikat.
A kötelező törvényi szabályozással összhangban az apportot követően nyilvános vételi ajánlattételre kerül sor az MBH Nyrt. és a MBH Bank Jelzálogbank Nyrt. esetében január folyamán.
Háttérinformációk
Magyar Bankholding Zrt.
A pénzügyi holding társaságot a Corvinus Zrt., a Budapest Bank Zrt., az MBH Bank Nyrt. és a MBH Bank Csoportot irányító MTB Zrt. alapította 2020 májusában, hogy megvizsgálják és előkészítsék egy meghatározó piaci súllyal rendelkező, hazai tulajdonú bankcsoport létrehozásának lehetőségét. Az új bankcsoport Magyarország második legnagyobb piaci szereplője: 1,9 millió ügyfelet szolgál ki, országosan a hazai bankfiókhálózat közel felét, több mint 920 fiókot működtet, együttes mérlegfőösszege megközelíti az 6800, hitelállománya a 3800, betétállománya a 4800 milliárd forintot. 200 ezer mikrovállalkozást, 30 ezer kis- és középvállalkozást, hatezer privátbanki partnert szolgál ki, számos területen piacvezető.
Alapító bankok
A Budapest Bankaz első hazai kereskedelmi bankok között jött létre 1987-ben, a tíz hazai nagybank egyike. Az univerzális bank a lakossági szolgáltatások mellett évtizedek óta a hazai kis- és középvállalkozások elkötelezett partnere, piaci pozíciója különösen erős a szegmensben. A bank leányvállalataival, a Budapest Alapkezelő Zrt.-vel, a Budapest Lízing Zrt.-vel és a Budapest Eszközfinanszírozó Zrt.-vel közösen összesen közel 3000 munkavállalót foglalkoztat, országos fiókhálózata pedig mintegy 100 bankfiókot foglal magában. 2006-ban a hazai bankpiacon elsőként vidéken, Békéscsabán nyitotta meg operációs központját, ezzel 800 munkahelyet teremtve a régióban. A felelős gondolkodás a bank tevékenységének minden szintjén érvényesül, társadalmi felelősségvállalási stratégiájában kiemelt helyen szerepel a pénzügyi tudatosság, a közösségi értékek iránti elkötelezettség, az önkéntesség, az esélyegyenlőség biztosítása, valamint a környezetvédelem.
A MBH Bank CsoportMagyarország egyik legnagyobb bankcsoportja és a magyar pénzügyi rendszer meghatározó szereplője. A Csoport tagjai az MTB Zrt. mint integrációs üzleti irányító szervezet, a MBH Bank Zrt. mint univerzális kereskedelmi bank, a MBH Bank Jelzálogbank Nyrt. mint szakosított hitelintézet, valamint egyéb, faktorálással, lízinggel, alapkezeléssel, ingatlankezeléssel, informatikai szolgáltatással és más kiegészítő pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó társaságok, leányvállalatok. A MBH Bank Csoport országos lefedettségű, univerzális kereskedelmi bankja a korábbi takarékokat tömörítő MBH Bank Zrt., az egyik legnagyobb hazai pénzintézet, amely az ország legnagyobb fiókhálózatát működteti, 1,1 millió ügyfelet szolgál ki.
Az idén 70 éves MBH Bank Nyrt.Magyarország meghatározó univerzális bankjaként kiszámítható, tervezhető partneri kapcsolatokon keresztül teremt tartós értéket ügyfelei számára. A dinamikus fejlődési pályára állított, fejlett digitális alapokkal és stratégiával rendelkező bank hagyományosan erős nagyvállalati, privátbanki ügyfélkörrel, tanácsadói és elemzői képességekkel rendelkezik. A pénzintézet alapértéke a felkészült, támogató szakmai munkán alapuló professzionális ügyfélkiszolgálás.
Sajtóközlemény
Budapest, 2020. október 30. ENGLISH
A tervek szerint indul a Magyar Bankholding Zrt.
Hamarosan megkezdi tényleges működését a Magyar Bankholding Zrt. A MBH Bank Csoport, az MBH Bank Nyrt. és a Budapest Bank Csoport meghatározó tulajdonosai a mai napon korábbi szándéknyilatkozatukat megerősítve befektetési és szindikátusi szerződést írtak alá, valamint döntöttek arról, hogy apportálják banki részesedésüket a közös holdingtársaságba.Ezzel a lépéssel az engedélyezési eljárást követően hamarosan Magyarország második legnagyobb bankcsoportja jön létre, amelynek konszolidált értéke meghaladja a 740 milliárd forintot.Az új bankcsoportban a Magyar Állam a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. révén 30,35 százalék, az MBH tulajdonosai 31,96 százalék, az MTB tulajdonosai pedig 37,69 százalék részesedést szereznek az apport teljesülésekor.
A pénzügyi holdingtársaságba kerülő három, egymást számos területen (ügyfélbázis, termék- és szolgáltatásportfólió, működési struktúra és hálózat stb.) jól kiegészítő bankcsoport közös tevékenységének megkezdésével a magyar bankszektor meghatározó, egyik legerősebb és legfejlődőképesebb, hazai tulajdonban álló szereplője jön létre, amely stabilitást és kiszámítható likviditást biztosít a magyar gazdaság számára, elősegítve a GDP növekedését. A tranzakcióba bevont nemzetközi stratégiai tanácsadó társaság elemzése alapján az ügylet évi több tízmilliárd forint szinergiát generálhat, ami jelentősen erősítheti a bankcsoport versenyképességét, növekedési kilátásait, profittermelő képességét és stabilitását, növeli a bankok piaci értékét, miközben tovább javítja az ügyfélkiszolgálás színvonalát. Az új bankcsoport stabil hátteret biztosíthat a jövőbeli külföldi terjeszkedésekhez is, amivel az ország GNI mutatója ( gross national income,bruttó nemzeti jövedelem) is javítható. Jelentősége miatt a Magyar Bankholding Zrt. bekerülhet az európai nagy és stabil bankcsoportok közé.
A Magyar Bankholding Zrt. 2021 során dolgozza ki a három bank részletes fúziós ütemtervét, annak mérföldköveit és részletes üzleti stratégiát. Ezt a munkát nemzetközi tanácsadó cégek közreműködésével a három bank szakemberei végzik, őket belső pályázaton választják ki. Amíg a Magyar Bankholding Zrt. új stábja a jövő megtervezésével és az első közös lépésekkel foglalkozik, addig a három bankban dolgozó szakemberek továbbra is gondoskodnak az üzleti tevékenység sikeres folytatásáról, az ügyfelek zavartalan kiszolgálásáról, az új fejlesztések, termékek és szolgáltatások bevezetéséről.
A bankok szakértői az elmúlt hónapokban számos nagy nemzetközi tanácsadó cég bevonásával elvégezték a szükséges jogi, gazdasági, pénzügyi és szervezeti átvilágításokat, és felbecsülték, hogy a három pénzintézet bankcsoportként történő működtetése milyen szinergiahatásokat eredményez. A tranzakció előkészítésével kapcsolatos befektetési banki feladatokat a Rothschild & Co látta el, a jogi tanácsadói feladatokat a DLA Piper végezte. A létrejövő új bankcsoport stratégiai víziójának és a szinergiakoncepciójának kialakításában szintén a világ egyik vezető tanácsadó cége nyújtott támogatást.
A három bank tulajdonosai október 30-án megállapodást írtak alá arról, hogy a Magyar Bankholding Zrt.-be apportálják a bankokban lévő tulajdonrészüket. A pénzügyi holding társaság az apport tényleges megtörténtétől kezdve prudenciális kontroll és csoportirányítási funkciókat lát el a három bankcsoport felett, valamint irányítja és levezényli a fúziós folyamatot.
A bankok egyelőre megőrzik jogi státuszukat, és önálló egységként, külön brandként működnek a későbbi integráció megtörténtéig, ugyanakkor az apport után közvetlenül megkezdik a közös működésből eredő szinergiák kihasználását.
Az új bankcsoportban a Magyar Állam a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. révén 30,35 százalék az MBH tulajdonosai 31,96 százalék, az MTB tulajdonosai pedig 37,69 százalék részesedést szereznek az apport megtörténtekor. Az apportálásra kerülő banki részesedések értéke, amely meghatározza a három bank pénzügyi holdingbeli részvényeseinek arányos tulajdonosi viszonyait, az Ernst & Young független nemzetközi tanácsadócég a jogszabályokkal összhangban, nemzetközi sztenderdek szerint elvégzett részletes értékelésén alapul.
A törvényi szabályozással összhangban az apportot követően nyilvános vételi ajánlattételre kerül sor mind az MBH Nyrt., mind a MBH Bank Jelzálogbank Nyrt. vonatkozásában.
A következő napokban a Magyar Bankholding Zrt. és a tulajdonosai a Magyar Nemzeti Bank jóváhagyását kérik.
A Magyar Bankholding felsővezetése is megkezdi az operatív működést. A Társaság igazgatósági elnökének feladatait dr. Barna Zsolt, vezérigazgatói feladatait pedig Vida József látja el, a szakemberek közösen irányítják majd a stratégiai tervezés munkáit. Az igazgatóság további tagjai: dr. Balog Ádám, dr. Lélfai Koppány, dr. Tajthy Attila.
Háttérinformációk
Magyar Bankholding Zrt.
A pénzügyi holdingtársaságot a Corvinus Zrt., a Budapest Bank Zrt., az MBH Bank Nyrt. és a MBH Bank Csoportot irányító MTB Zrt. alapította 2020 májusában, hogy megvizsgálják és előkészítsék egy meghatározó piaci súllyal rendelkező, hazai tulajdonú bankcsoport létrehozásának lehetőségét. Az új bankcsoport Magyarország második legnagyobb szereplője lehet: 1,9 millió ügyfelet szolgál ki, országosan, a hazai bankfiókhálózat közel felét, több mint 920 fiókot működtet, együttes mérlegfőösszege megközelíti az 6800, hitelállománya a 3800, betétállománya a 4800 milliárd forintot. 200 ezer mikrovállalkozást, 30 ezer kis- és középvállalkozást, hatezer privátbanki partnert szolgál ki, számos területen piacvezető vagy a második legnagyobb szereplő (mezőgazdaság, mkkv-szektor, lízing).
Az elmúlt hónapok elemzései megerősítették, hogy a három egymást számos területen jól kiegészítő pénzintézetből létrejövő bankcsoport megalapítása jelentős szinergiák kiaknázását teszi lehetővé, ami nagymértékben erősítheti az új bankcsoport versenyképességét, növekedési kilátásait, profittermelő képességét és stabilitását, valamint a társaságok piaci értékét és külföldi terjeszkedésük lehetőségét. Erőik és szaktudásuk egyesítésével az új bankcsoportot létrehozó pénzintézetek tovább korszerűsíthetik termékeiket és szolgáltatásaikat, növelhetik az ügyfélkiszolgálás színvonalát, és egy olyan magyar tulajdonú bankcsoportot hozhatnak létre, amely egyszerre erős vidéken, a városokban és a fővárosban, a lakossági és a vállalati ügyfélszegmensekben, továbbá az összes szolgáltatói és termelői szférában, beleértve a mezőgazdaságot és az élelmiszeripart is.
Az egymást kiegészítő ügyfél-, termék- és szolgáltatásportfolió mellett számos költség- és beruházási szinergialehetőség nyílhat meg. A fiókhálózat észszerűsítésével jelentős megtakarítás érhető el, de ugyanez igaz a támogató és back office területekben rejlő szinergiákra is. A mai banki működés egyik kiemelt területe az informatika. Az IT területen a működési költségek, a fejlesztések és rendszerek racionalizációja, valamint az üzemeltetési költségek jelentenek kiemelkedő potenciált. A beruházások és szakértői költségek területén további megtakarítások érhetők el. A bankok mérethatékonyságuk és jobb alkupozíciójuk révén olcsóbb forrásokhoz is juthatnak. Elemzések szerint a három bankcsoport meghatározó tagjainak cégjogi egyesülése esetén a bevételi, költség- és beruházási szinergiák kiaknázásával, a párhuzamos működések, átfedések fokozatos észszerűsítésével középtávon jelentősen csökkenthetők a működési költségek, ami erősítheti a bankcsoport versenyképességét, növekedési kilátásait, profittermelő képességét és stabilitását, miközben tovább javítja az ügyfélkiszolgálás színvonalát.
A hazai tulajdonú MBH Bank Csoport, az MBH Bank és a Budapest Bank együttműködése a magyar gazdaság egésze számára is jelentős előnyökkel járhat. Tovább erősödhet a magyar tulajdon a bankrendszerben, az új, gazdaságilag domináns, univerzális bankcsoport nehezebb piaci körülmények között is eredményesen működhet, amivel stabilitást és kiszámítható likviditást biztosíthat a magyar gazdaság számára. A három bankcsoport együttműködése addicionális GDP-növekedést generálhat.
Alapító bankok
A Budapest Bank Zrt.az első hazai kereskedelmi bankok között jött létre 1987-ben, a tíz hazai nagybank egyike. A bank teljes körű pénzügyi szolgáltatásokat kínál mind a lakosság, mind a vállalatok számára. Országos hálózata csaknem 100 bankfiókot foglal magában. A Budapest Bank Zrt. főbb leányvállalatai a Budapest Alapkezelő Zrt., a Budapest Lízing Zrt., valamint a Budapest Eszközfinanszírozási Zrt. Tulajdonosa 2015. június 29. óta a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt.-n keresztül a magyar állam.
A MBH Bank CsoportMagyarország egyik legnagyobb bankcsoportja és a magyar pénzügyi rendszer meghatározó szereplője. A Csoport tagjai az MTB Zrt. mint integrációs üzleti irányító szervezet, a MBH Bank Zrt. mint univerzális kereskedelmi bank, a MBH Bank Jelzálogbank Nyrt. mint szakosított hitelintézet, valamint egyéb, faktorálással, lízinggel, alapkezeléssel, ingatlan kezeléssel, informatikai szolgáltatással és más kiegészítő pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó társaságok, leányvállalatok. A MBH Bank Csoport szabályszerű és prudens működését a külön jogosítványokkal rendelkező Integrált Hitelintézetek Központi Szervezete ellenőrzi és felügyeli. A MBH Bank Csoport országos lefedettségű, univerzális kereskedelmi bankja a korábbi takarékokat tömörítő MBH Bank Zrt., az egyik legnagyobb hazai pénzintézet, amely az ország legnagyobb fiókhálózatát működteti, 1,1 millió ügyfelet szolgál ki.
Az idén 70 éves MBH Bank Nyrt.a magyar pénzügyi rendszer klasszikus bankja. A 2015 és 2019 között lefolytatott sikeres reorganizációnak köszönhetően a pénzintézet működése, szerkezete megfelel az EU bankokkal kapcsolatos feltétel- és elvárásrendszerének. Az MBH Magyarország meghatározó univerzális bankjaként, kiszámítható, tervezhető partneri kapcsolatokon keresztül teremt tartós értéket ügyfelei számára. A dinamikus fejlődési pályára állított, fejlett digitális alapokkal és stratégiával rendelkező bank hagyományosan erős nagyvállalati, privátbanki ügyfélkörrel, tanácsadói és elemzői képeségekkel rendelkezik. A pénzintézet alapértéke a felkészült, támogató, őszinte szakmai munkán alapuló professzionális ügyfélkiszolgálás.
KÖZLEMÉNY 2020.05.26. English
A Budapest Bank csatlakozik az MTB és az MBH Bank megállapodásához
Közel kétmillió ügyfelet kiszolgáló, minden piaci szegmensben erős bankcsoport jöhet létre
2020. május 26. – A Budapest Bank Zrt. csatlakozik az MTB Magyar MBH Bankszövetkezeti Bank Zrt. és az MBH Bank Nyrt. között létrejött stratégiai együttműködéshez, amelyben a szakértők egy új, meghatározó piaci súllyal rendelkező, hazai tulajdonú bankcsoport létrehozásának keretrendszerét vizsgálják meg és készítik elő. A MBH Bank, az MBH és a Budapest Bankösszesen csaknem 1,9 millió ügyfelet szolgál ki, országosan, a hazai bankfiókhálózat közel felét, több mint 920 fiókot működtetnek, együttes mérlegfőösszegük megközelíti az 5800 milliárd forintot, amivel messze az ország második legnagyobb bankcsoportjává válhatnak. A ma aláírt szándéknyilatkozat szerint a pénzintézetek a Magyar Bankholding Zrt.-t három egyenlő tulajdonrésszel alapítják meg.
A Budapest Bank jelentős lakossági, mikro- és kkv-portfóliója jól illeszkedik a MBH Bank Csoport és az MBH Csoport ügyfélköréhez, mindenekelőtt a lakossági személyi kölcsönök, hitelkártyák, áruhitelek és gépjármű lízing terén elfoglalt piaci pozíciója, valamint a mikro- és kkv-szektorra szabott standard hitelei révén erősítheti a stratégiai együttműködést. A Budapest Bank csatlakozásával nagyobb piaci jelenlét és versenyképesebb fellépés lehetősége nyílhat meg a résztvevők számára, ami jobban szolgálhatja a gazdaságpolitikai célokat és a járványhelyzet okozta gazdasági visszaesést követő talpra állást.
„A Budapest Bank több mint három évtizede a hazai bankszektor stabil, válságálló pénzintézete, amit jól mutat, hogy folyamatosan nyereségesen és prudensen működik, a kulcsterületeken pedig évek óta piac feletti növekedést ér el. Mindezt kiváló minőségű vállalati és lakossági portfóliónknak köszönhetjük, így tavaly a bank vállalati üzletága története legjobb eredményét érte el, lakossági üzletága pedig szintén kiemelkedően sikeres volt mind az állomány, mind az új hitelkihelyezés tekintetében. Emellett mi rendelkezünk hazánk egyik legnagyobb, mintegy 800 főt foglalkoztató Szolgáltató Központjával Békéscsabán, amely nem csak a Budapest Bank, hanem más piaci szereplők igényeit is ki tudja szolgálni. Ezen erősségeink, kollégáink kiemelkedő szakértelme, valamint a piacon is elismert, ügyfélközpontú működésünk egyaránt kiválóan egészítheti ki a másik két bank üzleti fókuszait” – mondta dr. Lélfai Koppány, a Budapest Bank elnök-vezérigazgatója.
Az együttműködésben rejlő piaci lehetőségek kiaknázása révén a három csoport a bankpiac egészében erősítheti pozícióját és stabil országos jelenlétét, dinamikusan bővítheti ügyfélkörét, állományait, digitális fejlesztéseiket racionalizálhatják, és az eddiginél is versenyképesebb ajánlatokat nyújthatnak partereinknek. Részleges vagy teljes cégjogi egyesülésük esetén jelentősen nőhet a bankcsoport versenyképessége, növekedési és profittermelő képessége, a magyar gazdaság újraindításában való szerepvállalása, valamint a külföldi terjeszkedési lehetősége.
„Stratégiai együttműködésünk igen kedvező az ügyfeleink számára, akik a három bank legjobb megoldásait kaphatják meg. A részleges vagy teljes fúzióval egy olyan bankcsoport létrehozásának lehetősége nyílik meg előttünk, amely egyszerre erős vidéken, a városokban és a fővárosban, a lakossági, és az összes vállalati ügyfélszegmensben, az összes szolgáltatói és termelői szférában, beleértve a mezőgazdaságot és az élelmiszeripart is. Egyesíthetjük erőnket a speciális igényekre szabott lakossági és vállalati hiteltermékekben, a private banking, a treasury és a lízing terén, a SZÉP-kártya, valamint az állami támogatások kiközvetítésében is” – nyilatkozta Vida József, a Magyar Bankholding Zrt. leendő vezérigazgatója, a MBH Bank elnök-vezérigazgatója.
A stratégiai együttműködés kiterjesztése egyaránt szolgálja az érintett pénzintézetek ügyfeleinek és tulajdonosainak érdekeit, növeli a bankok piaci értékét, továbbá megfelel a globális trendeknek és a Magyar Nemzeti Bank konszolidációs elvárásainak. A hazai tulajdonú pénzintézeti csoportok egyesülése a magyar gazdaság egésze számára is jelentős előnyökkel jár. Tovább erősödhet a magyar tulajdon a bankrendszerben, az új, tőkeerős, piacvezető, univerzális bankcsoport nehezebb piaci körülmények között is eredményesen tud működni, amivel stabilitást és kiszámítható likviditást biztosít a magyar gazdaság számára.
„A Budapest Bank az állami tulajdonban töltött időszakában is magas színvonalú, tiszteletreméltó munkát végzett. Kiszámítható működés, korrekt üzleti magatartás jellemzi és egyes szakmai területeken – országos pénzintézeti összehasonlításban is – kifejezetten erős teljesítményre képes. A Budapest Bank számos olyan szakmai tapasztalattal, tudással és termékkel rendelkezik, amelyek egy nagyobb partnerség számára is közös alapot jelenthetnek a továbblépésre,” – mondta dr Balog Ádám, az MBH Bank elnök-vezérigazgatója.
A társaság leendő elnök-vezérigazgatója Vida József, az Igazgatóság tagjai dr. Balog Ádám, dr. Lélfai Koppány, dr. Bencze András, dr. Tajthy Attila és Vida József. Az együttműködés konkrét formájáról, a pénzintézetek esetleges – részleges vagy teljes – fúziójáról csak később, neves nemzetközi tanácsadók bevonásával végzett vizsgálatok és egyeztetések nyomán születik döntés.
Háttérinformáció
Budapest Bank Zrt.A Budapest Bank Zrt. az első hazai kereskedelmi bankok között jött létre 1987-ben, a tíz hazai nagybank egyike. A bank teljes körű pénzügyi szolgáltatásokat kínál mind a lakosság, mind a vállalatok számára. Országos hálózata csaknem 100 bankfiókot foglal magában. A Budapest Bank Zrt. főbb leányvállalatai a Budapest Alapkezelő Zrt. és a Budapest Lízing Zrt. Tulajdonosa 2015. június 29. óta a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt.-n keresztül a magyar állam.
MBH Bank Zrt.A MBH Bank Csoport Magyarország egyik legnagyobb bankcsoportja és a magyar pénzügyi rendszer meghatározó szereplője. A Csoport tagjai az MTB Zrt. mint integrációs üzleti irányító szervezet, a MBH Bank Zrt. mint univerzális kereskedelmi bank, a MBH Bank Jelzálogbank Nyrt. mint szakosított hitelintézet, valamint egyéb, faktorálással, lízinggel, alapkezeléssel, informatikával és más kiegészítő pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó társaságok, leányvállalatok. A MBH Bank Csoport szabályszerű és prudens működését a külön jogosítványokkal rendelkező Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete (SZHISZ) ellenőrzi és felügyeli.
A MBH Bank Csoport országos lefedettségű, univerzális kereskedelmi bankja a korábbi takarékokat tömörítő MBH Bank Zrt., az egyik legnagyobb hazai pénzintézet, amely az ország legnagyobb fiókhálózatát működteti, 1,1 millió ügyfelet szolgál ki. Helyi családoknak, közösségeknek és vállalkozásoknak, idősebb és fiatalabb generációknak, falusi és nagyvárosi lakosoknak kínál személyre szabott, korszerű és megbízható pénzügyi termékeket és szolgáltatásokat.
MBH Bank Nyrt.Az idén 70 éves MBH a magyar pénzügyi rendszer klasszikus bankja. A 2015 és 2019 között lefolytatott sikeres reorganizációnak köszönhetően a pénzintézet működése, szerkezete megfelel az EU bankokkal kapcsolatos feltétel- és elvárásrendszerének. Az MBH Magyarország meghatározó univerzális bankjaként, kiszámítható, tervezhető partneri kapcsolatokon keresztül teremt tartós értéket ügyfelei számára. A dinamikus fejlődési pályára állított, fejlett digitális alapokkal és stratégiával rendelkező bank hagyományosan erős nagyvállalati, privátbanki ügyfélkörrel, tanácsadói és elemzői képeségekkel rendelkezik. A pénzintézet alapértéke a felkészült, támogató, őszinte szakmai munkán alapuló professzionális ügyfélkiszolgálás.
KÖZLEMÉNY 2020.05.15. English
Holding társaságot alapít az MTB és az MBH Bank
A magyar bankszektor második legnagyobb mérlegfőösszegű bankcsoportja jöhet létre
2020. május 15. – Közös pénzügyi holding társaság létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot az MTB Magyar MBH Bankszövetkezeti Bank Zrt. (MTB) és az MBH Bank Nyrt. (MBH), amelybe a két pénzintézet egyenlő tulajdonrésszel lép be. A Magyar Bankholding Zrt. feladata nemzetközi tanácsadók bevonásával megvizsgálni és előkészíteni egy új, jelentős piaci súllyal rendelkező, hazai tulajdonú bankcsoport létrehozásának keretrendszerét, a bankok közti szinergiák, valamint az együttműködésükben rejlő jelentős működési és költségoptimalizálási potenciál kiaknázásával. A MBH Bank és az MBH összesen 1,3 millió fős ügyfélbázissal, 840 bankfiókkal, 4300 milliárd forintos mérlegfőösszeggel, 2600 milliárd forintos hitelállománnyal és 3100 milliárd forintos betétállománnyal Magyarország második legnagyobb szereplője lehet.
A két pénzintézeti csoport jól kiegészíti egymást mind az ügyfélkör, a szolgáltatások összetétele, mind az üzleti fókusz tekintetében. A MBH Bank Csoport főként kisvárosi és kistelepülési lakossági, agrár- és mikro-, illetve kkv vállalati ügyfeleihez, önkormányzati kapcsolataihoz kiválóan illeszkedik az MBH városi affluens ügyfélköre, privátbanki és nagyvállalati és lízing portfóliója. A MBH Bank Csoport egyedülálló vidéki lefedettségéhez, kiterjedt fiók- és ATM-hálózatához remekül illeszkedik az MBH kiemelt budapesti helyszíneken található fiókhálózata. A szolgáltatások terén a MBH Bank Csoport mikro- és kkv-hiteltermékeit, speciális egyedi agrárkonstrukcióit, az állami támogatások közvetítésében játszott vezető szerepét jól egészíti ki az MBH privátbanki és SZÉP-kártya szolgáltatása, a piacon elismert lízingkonstrukciói, valamint egyedi nagyvállalati és befektetési termékei.
Az egymást kiegészítő ügyfél-, termék- és szolgáltatásportfolió mellett számos költség- és beruházási szinergialehetőség nyílhat meg. A fiókhálózat észszerűsítésével jelentős megtakarítás érhető el, de ugyanez igaz a támogató és back office területekben rejlő szinergiákra vonatkozóan is. A mai banki működés egyik kiemelt területe az informatika. Az IT területen a működési költségek, a fejlesztések és rendszerek racionalizációja, valamint az üzemeltetési költségek jelentenek kiemelkedő potenciált. A beruházások és szakértői költségek területén további megtakarítások érhetők el. A bankok mérethatékonyságuk és jobb alkupozíciójuk révén olcsóbb forrásokhoz is juthatnak. Elemzések szerint a két bankcsoport részleges vagy teljes cégjogi egyesülése esetén a bevételi, költség- és beruházási szinergiák kiaknázásával, a párhuzamos működések, átfedések fokozatos észszerűsítésével középtávon jelentősen csökkenthetők a működési költségek, ami erősítheti a bankcsoport versenyképességét, növekedési kilátásait, profittermelő képességét és stabilitását, miközben tovább javítja az ügyfélkiszolgálás színvonalát.
A hazai tulajdonú MBH Bank Csoport és az MBH Bank együttműködése a magyar gazdaság egésze számára jelentős előnyökkel járhat. Tovább erősödhet a magyar tulajdon a bankrendszerben, az új, gazdaságilag domináns, piacvezető, univerzális bankcsoport nehezebb piaci körülmények között is eredményesen működhet, amivel stabilitást és kiszámítható likviditást biztosíthat a magyar gazdaság számára. A két bank együttműködése addicionális GDP-növekedést generálhat.
A szándéknyilatkozat szerint a két bank Magyar Bankholding Zrt. néven közös pénzügyi holding társaságot hoz létre egyenlő tulajdonrésszel. A társaság leendő vezérigazgatója Vida József az MTB Zrt. (a MBH Bank Csoport központi bankja) elnök-vezérigazgatója, az Igazgatóság első tagjai dr. Balog Ádám az MBH Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója, dr. Bencze András, valamint Vida József. A felek az alapítási engedély iránti kérelmet 2020. május végén nyújtják be a Magyar Nemzeti Bankhoz. A felek vizsgálják az MBH Bank Nyrt.-nek a hitelintézeti integrációba történő belépését is.
„A két bankcsoport fúziójával a magyar bankszektor második legnagyobb mérlegfőösszegű univerzális kereskedelmi bankja jöhet létre, de hogy milyen formában, azt most vizsgáljuk. Az elkövetkező hónapokban el kell döntenünk, mivel járnak jobban az ügyfeleink. Azzal, ha ezt a két bankot egyetlen óriási pénzintézetbe gyúrjuk össze, vagy ha például a Volkswagen-csoport mintáját követjük, amely egyszerre gyárt Audikat, Volkswageneket, Skodákat és Seatokat – minden piacra, minden vásárlónak azt, amire a leginkább szüksége van”. - nyilatkozta Vida József a Magyar Bankholding Zrt. leendő vezérigazgatója. „Nagy munka vár ránk az elkövetkező időszakban. A piaci verseny koncentrált tőkét és szakértelmet kíván. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági helyzetből eredő kihívásokat, a kormány gazdaságpolitikai törekvéseit, a magyar családok és vállalkozások támogatását és az ügyféligények professzionális kiszolgálását a most létrejövő szövetség képes a lehető legjobban támogatni.”
„Az MBH Pénzügyi Csoport elmúlt öt éve a hazai pénzügyi világ egyik sikertörténete. Napjainkra az MBH-t kiszámíthatóan és hatékonyan működő, modern, digitális pénzintézetté fejlesztettük. Megtartottuk régi ügyfeleinket és sikeressé váltunk az új ügyfelek megszerzésében. Tőkemegfelelésünk kitűnő, szavatoló tőkénk az elmúlt négy évben közel megduplázódott, portfóliónkat megtisztítottuk, EU vállalásainkat teljesítettük. A bank - akár egyedül, akár más utakat találva - egyértelműen alkalmas a szintlépésre. Az elmúlt években magam is rendszeresen hangsúlyoztam, hogy Magyarország érdekeit - és a bankrendszer további erősödését is - az szolgálhatja, ha a bankrendszerben növekszik a magyar tulajdon hányad és csökken a bankok száma. A MBH Bank alkalmas partner lehet a közös gondolkodáshoz, hiszen üzleti fókuszaink kiegészítik egymást. A mostani szándéknyilatkozat aláírásával lehetőség nyílik egymás kölcsönös átvizsgálására és a lehetséges szinergiák pontos felmérésére. Őszintén bízom abban, hogy olyan együttműködési pontokat találunk, amelyek alapján nemcsak, hogy mélyíteni tudjuk kapcsolatunkat, hanem távolba mutató, új lehetőségeket leszünk képesek teremteni.” – mondta el dr. Balog Ádám az MBH Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója.
A stratégiai együttműködés egyaránt szolgálja az érintett pénzintézetek ügyfeleinek és tulajdonosainak érdekeit, növeli a bankok piaci értékét és megfelel a Magyar Nemzeti Bank konszolidációs elvárásainak. Az együttműködés konkrét formájáról, a pénzintézetek esetleges – részleges vagy teljes – fúziójáról csak később, neves nemzetközi tanácsadók bevonásával végzett vizsgálatok és egyeztetések nyomán születik döntés.
Háttérinformáció
A MBH Bank Csoport Magyarország egyik legnagyobb bankcsoportja és a magyar pénzügyi rendszer meghatározó szereplője. A Csoport tagjai az MTB Zrt. mint integrációs üzleti irányító szervezet, a MBH Bank Zrt. mint univerzális kereskedelmi bank, a MBH Bank Jelzálogbank Nyrt. mint szakosított hitelintézet, valamint egyéb, faktorálással, lízinggel, alapkezeléssel, informatikával és más kiegészítő pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó társaságok, leányvállalatok. A MBH Bank Csoport szabályszerű és prudens működését a külön jogosítványokkal rendelkező Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete (SZHISZ) ellenőrzi és felügyeli.
A MBH Bank Csoport országos lefedettségű, univerzális kereskedelmi bankja a korábbi takarékokat tömörítő MBH Bank Zrt., az egyik legnagyobb hazai pénzintézet, amely az ország legnagyobb fiókhálózatát működteti, 1,1 millió ügyfelet szolgál ki. Helyi családoknak, közösségeknek és vállalkozásoknak, idősebb és fiatalabb generációknak, falusi és nagyvárosi lakosoknak kínál személyre szabott, korszerű és megbízható pénzügyi termékeket és szolgáltatásokat.
MBH Bank Nyrt bemutatása:
Az idén 70 éves MBH a magyar pénzügyi rendszer klasszikus bankja. A 2015 és 2019 között lefolytatott sikeres reorganizációnak köszönhetően a pénzintézet működése, szerkezete megfelel az EU bankokkal kapcsolatos feltétel- és elvárásrendszerének. Az MBH Magyarország meghatározó univerzális bankjaként, kiszámítható, tervezhető partneri kapcsolatokon keresztül teremt tartós értéket ügyfelei számára. A dinamikus fejlődési pályára állított, fejlett digitális alapokkal és stratégiával rendelkező bank hagyományosan erős nagyvállalati, privátbanki ügyfélkörrel, tanácsadói és elemzői képeségekkel rendelkezik. A pénzintézet alapértéke a felkészült, támogató, őszinte szakmai munkán alapuló professzionális ügyfélkiszolgálás.
2020 év
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója az FJ22NV01 jelzáloglevél aktuális negyedéves kamatáról 2020.12.29. Hatályba lépés: 2020.12.29.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója a TJ24NV01 jelzáloglevél aktuális negyedéves kamatáról 2020.12.29. Hatályba lépés: 2020.12.29.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. 200.000.000.000,- Ft keretösszegű 2020-2021. évi Kibocsátási Programjának 9. sz. Kiegészítése Hatályba lépés: 2020.11.30.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. 200.000.000.000,- Ft keretösszegű 2020-2021. évi Kibocsátási Programjának 9. sz. Kiegészítéséhez kapcsolódó Hirdetménye Hatályba lépés: 2020.11.30.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója az TJ25NV01 jelzáloglevél aktuális negyedéves kamatáról Hatályba lépés: 2020.11.24.
- A TJ30NF01 Takarék Jelzáloglevél ötödik sorozatrészlete aukciójának eredménye Hatályba lépés: 2020.11.11.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. 200.000.000.000,- Ft keretösszegű 2020-2021. évi Kibocsátási Programjának Hirdetménye Hatályba lépés: 2020.11.09.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. 200.000.000.000,- Ft keretösszegű 2020-2021. évi Kibocsátási Programjának 8. sz. Kiegészítése Hatályba lépés: 2020.11.09.
- A TJ30NF01 Takarék Jelzáloglevél ötödik sorozatrészletének nyilvános ajánlattétele és Végleges Feltételei Hatályba lépés: 2020.11.06.
- A TJ30NF01 Takarék Jelzáloglevél negyedik sorozatrészlete aukciójának eredménye Hatályba lépés: 2020.10.28.
- A TJ30NF01 Takarék Jelzáloglevél negyedik sorozatrészletének nyilvános ajánlattétele és Végleges Feltételei Hatályba lépés: 2020.10.22.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. tájékoztatója a jelzáloglevelek és a fedezetek 2020. szeptember 30-án fennálló értékeiről Hatályba lépés: 2020.10.15.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója a TJ24NV01 jelzáloglevél aktuális negyedéves kamatáról. Hatályba lépés: 2020.09.28.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója az FJ22NV01 jelzáloglevél aktuális negyedéves kamatáról. Hatályba lépés: 2020.09.28.
- A TJ30NF01 Takarék Jelzáloglevél harmadik sorozatrészlete aukciójának eredménye Hatályba lépés: 2020.09.28.
- A TJ30NF01 Takarék Jelzáloglevél harmadik sorozatrészletének nyilvános ajánlattétele és Végleges Feltételei Hatályba lépés: 2020.09.23.
- A TJ25NF01 Takarék Jelzáloglevél harmadik sorozatrészlete aukciójának eredménye. Hatályba lépés: 2020.09.14.
- A TJ25NF01 Takarék Jelzáloglevél harmadik sorozatrészletének nyilvános ajánlattétele és Végleges Feltételei Hatályba lépés: 2020.09.09.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. 200.000.000.000,- Ft keretösszegű 2020-2021. évi Kibocsátási Programjának 7. sz. Kiegészítése Hatályba lépés: 2020.09.04.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. 200.000.000.000,- Ft keretösszegű 2020-2021. évi Kibocsátási Programjának 7. sz. Kiegészítéséhez kapcsolódó Hirdetmény Hatályba lépés: 2020.09.04.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. 200.000.000.000,- Ft keretösszegű 2020-2021. évi Kibocsátási Programjának 6. sz. Kiegészítésének Hirdetménye Hatályba lépés: 2020.08.28.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. 200.000.000.000,- Ft keretösszegű 2020-2021. évi Kibocsátási Programjának 6. sz. Kiegészítése Hatályba lépés: 2020.08.28.
- A TJ30NF01 Takarék Jelzáloglevél második sorozatrészlete aukciójának eredménye Hatályba lépés: 2020.08.26.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója a TJ25NV01 jelzáloglevél aktuális negyedéves kamatáról Hatályba lépés: 2020.08.24.
- A TJ30NF01 TakarékJelzáloglevél második sorozatrészletének Hirdetménye és Végleges Feltételei Hatályba lépés: 2020.08.19.
- Sajtóközlemény 2020. első féléves jelentés Hatályba lépés: 2020.08.17.
- A TJ30NF01 Takarék jelzáloglevél első sorozatrészlete aukciójának eredménye Hatályba lépés: 2020.07.28.
- A TJ30NF01 Takarék Jelzáloglevél első sorozatrészletének nyilvános ajánlattétele és Végleges Feltételei Hatályba lépés: 2020.07.23.
- A Takarék Jelzálogbank Nyilvánosan Működő Részvénytársaság tájékoztatója a jelzáloglevelek és a fedezetek 2020. június 30-án fennálló értékeiről Hatályba lépés: 2020.07.22.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. hirdetménye a TJ25NV01 jelzálogleveleinek részleges másodpiaci visszavásárlásáról Hatályba lépés: 2020.08.12.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. hirdetménye a TJ24NV01 jelzálogleveleinek részleges másodpiaci visszavásárlásáról Hatályba lépés: 2020.07.13.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója a TJ24NV01 jelzáloglevél aktuális negyedéves kamatáról Hatályba lépés: 2020.06.26.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója az FJ22NV01 jelzáloglevél aktuális negyedéves kamatáról Hatályba lépés: 2020.06.26.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. tájékoztatása az FJ28NF01 Takarék jelzáloglevél ötödik sorozatrészlete aukciójának eredményéről Hatályba lépés: 2020.06.22.
- Az FJ28NF01 Takarék Jelzáloglevél ötödik sorozatrészletének nyilvános ajánlattétele és Végleges Feltételei Hatályba lépés: 2020.06.17.
- Záróközlemény az FJ20NV01 jelzáloglevél törlesztéséről Hatályba lépés: 2020.06.11.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. 200.000.000.000,- Ft keretösszegű 2020-2021. évi Kibocsátási Programjának 4. sz. Kiegészítése és Közleménye Hatályba lépés: 2020.06.05.
- A TJ25NF01 Takarék Jelzáloglevél második sorozat részlete aukciójának eredménye Hatályba lépés: 2020.05.27.
- MTakarék Jelzálogbank Nyrt. 200.000.000.000,- Ft keretösszegű 2020-2021. évi Kibocsátási Programjának 3. sz. Kiegészítése és Közleménye Hatályba lépés: 2020.05.26.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója a TJ25NV01 jelzáloglevél aktuális negyedéves kamatáról Hatályba lépés: 2020.05.22.
- A TJ25NF01 Takarék Jelzáloglevél második sorozatrészletének Hirdetménye és Végleges Feltételei Hatályba lépés: 2020.05.22.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. rendkívüli befektetői tájékoztatója a 2020-2021. évi Kibocsátási Programjához kapcsolódó forgalmazói tevékenységi kör változásáról Hatályba lépés: 2020.05.19.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. tájékoztatása az FJ21NV01 és FJ22NV01 jelzálogleveleinek részleges/teljes másodpiaci aukciós visszavásárlásárnak eredményéről Hatályba lépés: 2020.05.19.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. hirdetménye az FJ21NV01 és FJ22NV01 jelzálogleveleinek részleges másodpiaci aukciós visszavásárlásáról Hatályba lépés: 2020.05.15.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. tájékoztatása az FJ22ZF01 és TJ24NV01jelzálogleveleinek részleges másodpiaci visszavásárlásáról. Hatályba lépés: 2020.05.13.
- Rendkívüli tájékoztatás a Takarék Jelzálogbank Nyrt. jelzálogleveleinek S&P hitelminősítésről Hatályba lépés: 2020.05.12.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. záróközleménye az FJ20NV04 kódú jelzáloglevél törlesztéséről Hatályba lépés: 2020.05.12.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. záróközleménye az FJ20NV03 kódú jelzáloglevél törlesztéséről Hatályba lépés: 2020.05.12.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. záróközleménye az FJ20NF02 kódú jelzáloglevél törlesztéséről Hatályba lépés: 2020.05.12.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. 200.000.000.000,- Ft keretösszegű 2020-2021. évi Kibocsátási Programjának 2. sz. Közleménye Hatályba lépés: 2020.05.11.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. 200.000.000.000,- Ft keretösszegű 2020-2021. évi Kibocsátási Programjának 2. sz. Kiegészítése Hatályba lépés: 2020.05.11.
- Rendkívüli tájékoztatás a TJB MNB Jelzáloglevél Vásárlási Programjában való részvételről Hatályba lépés: 2020.05.04.
- Ügyfél-tájékoztató a kötelező ügyfél-átvilágítás rendjéről Hatályba lépés: 2020.04.09.
- A Takarék Jelzálogbank Nyilvánosan Működő Részvénytársaság tájékoztatója jelzáloglevelek és a fedezetek 2020. március 31-én fennálló értékeiről. Hatályba lépés: 2020.04.27.
- Rendkívüli tájékoztatás Hatályba lépés: 2020.04.24.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. Felelős Társaságirányítási Jelentése 2019 Hatályba lépés: 2020.04.24.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. 2019.évi üzleti jelentése,felelősségvállalási nyilatkozat Hatályba lépés: 2020.04.24.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. Igazgatóságának Közgyűlési hatáskörben hozott határozatai Hatályba lépés: 2020.04.24.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. 200.000.000.000,- Ft keretösszegű 2020-2021. évi Kibocsátási Programjának 1. sz. Kiegészítése és Közleménye. Hatályba lépés: 2020.04.17.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója az FJ21NV01 Jelzáloglevél aktuális féléves kamatáról Hatályba lépés: 2020.04.16.
- Záróközlemény az FJ20NF01 jelzáloglevél törlesztéséről Hatályba lépés: 2020.04.14.
- Tájékoztatás a Társaság új honlapjáról Hatályba lépés: 2020.04.08.
- Takarék Jelzálogbank Nyrt. közgyűlési előterjesztések 2020.04.03. Hatályba lépés: 2020.04.06.
- Változás a BUX és BUMIX kosarak összetételében 2020.03.16.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója az FJ20NV01 TJB Jelzáloglevél aktuális negyedéves kamatáról 2020.03.09.
- Rendkívüli tájékoztatás szavazati jogok és alaptőke havi bejelentése 2020.03.02.
- Közlemény a Takarék Jelzálogbank Nyrt. jelzálogleveleinek S&P minősítéséről 2020.02.28.
- A TJ25NV01 Takarék jelzáloglevél második sorozatrészlete aukciójának eredménye 2020.02.24.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója a TJ25NV01 TJB Jelzáloglevél aktuális negyedéves kamatáról 2020.02.24.
- A TJ25NV01 Takarék Jelzáloglevél második sorozatrészleteinek Hirdetményei és Végleges Feltételei 2020.02.19.
- Rendkívüli tájékoztatás szavazati jogok és alaptőke havi bejelentése 2020.02.03.
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója az FJ20NV03 TJB Jelzáloglevél aktuális negyedéves kamatáról 2020.01.29.
- Rendkívüli tájékoztatás szavazati jogok és alaptőke havi bejelentése 2020.01.02. Hatályba lépés: 2020.01.02.
Kérjük, válasszon az alábbiak közül:
- Közlemény kötelező nyilvános vételi ajánlatról
- Tájékoztató a moratórium hatálya alá tartozó késedelmes ügyletek kezeléséről
- Alaptőke és szavazati jogok hó végi közzététele
- Évi rendes közgyűlési meghívó közzététele
- Rendkívüli tájékoztatás közzététele
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. befektetői tájékoztatója az FJ22NV01 és Tj24NV01 TJB Jelzáloglevelek aktuális negyedéves kamatáról
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. hivatalos tájékoztatója a lakossági és vállalati jelzáloghitelek esetén alkalmazott fizetési moratóriumról
- Közlemény aTakarék Jelzálogbank Nyilvánosan Működő Részvénytársaság tájékoztatója jelzáloglevelek és a fedezetek 2019. december 31-én fennálló értékeiről
- Közlemény Módosított Társasági Eseménynaptár 2020 közzététele
- Közlemény Záróközlemény az FJ20ZF01 jelzáloglevél törlesztéséről
- Záróközlemény az FJ20NV02 jelzáloglevél törlesztéséről
- A Takarék Jelzálogbank Nyrt. 2019-2020. évi Kibocsátási Programjának 12. számú Kiegészítése és hirdetménye
- Közlemény a TJ25NV01 Takarék jelzáloglevél első sorozatrészlete aukciójának eredménye
- Közlemény a TJ25NF01 Takarék jelzáloglevél első sorozatrészlete aukciójának eredménye
- Közlemény a TJ25NF01 és TJ25NV01 Takarék Jelzáloglevelek első sorozatrészleteinek Hirdetményei és Végleges Feltételei
Tisztelt Ügyfelünk!
Ezúton tájékoztatjuk Önt, hogy az MKB Bank Nyrt. és a Takarékbank Zrt. – a Takarékbank Zrt. beolvadásával – 2023. április 30-án egyesült, és az így létrejött kereskedelmi bank, mint a Magyar Bankholding bankcsoport anyabankja 2023. május 1-jétől MBH Bank Nyrt. (a továbbiakban: MBH Bank) név alatt működik tovább.
Tisztelt Ügyfelünk!
Ezúton tájékoztatjuk Önt, hogy az MKB Bank Nyrt. és a Takarékbank Zrt. – a Takarékbank Zrt. beolvadásával – 2023. április 30-án egyesült, és az így létrejött kereskedelmi bank, mint a Magyar Bankholding bankcsoport anyabankja 2023. május 1-jétől MBH Bank Nyrt. (a továbbiakban: MBH Bank) név alatt működik tovább.
Tisztelt Ügyfelünk!
Ezúton tájékoztatjuk Önt, hogy az MKB Bank Nyrt. és a Takarékbank Zrt. – a Takarékbank Zrt. beolvadásával – 2023. április 30-án egyesült, és az így létrejött kereskedelmi bank, mint a Magyar Bankholding bankcsoport anyabankja 2023. május 1-jétől MBH Bank Nyrt. (a továbbiakban: MBH Bank) név alatt működik tovább.